13 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://muziksarkidinle.net 300 true

45’Lik Eski Türkçe Şarkılar Nostalji Listesi Dinle

Nerde o eski şarkılar ? . 70’ler ve 80’ler in En güzel 45 lik eski nostalji dolu türküler Türkçe şarkılar listesini burada dinleyebilirsiniz. Birbirinden güçlü seslerin birbirinden güçlü eserlerinden oluşan en beğendiğimiz 20 şarkı. 

Dinlerken belki anılarınız canlanacak belkide bir zaman yolduluğu yapacaksınız kim bilir. Ama ne olursa olsun eski eser her zaman daha güzeldir ve asla kalitesinden ödün vermez. Özellike zamanın sanatçıları bizlere bambaşka bir müzik ziyafeti veriyor adeta.

45'lik Türkçe sarkilar
45’lik Türkçe sarkilar

45’lik Şarkılar

Geçmişi 1967’lere kadar uzanan 45 likler günümüze kadar popülaritesini korumuş ve bu müzik türüne olan hayranlık nesiller boyusürmüştür. Peki ama nedir bu türe karşı bukadar hayranlık besleten durum . Neolabilir ?

45’Lik şarkılar insanların duygu ve düşüncelerine nüfus etmiş dönemin kültür ve değerlerini en iyi şekilde yansıtmayı başarmış ve bu nedenle bir anlamda zamanın ötesine geçerek ölümsüz eserlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Nitekim kalıcılığı yakalamış başarılı şarkıcılar ve sanatları genellikle o dönemin değer yargılarını ve toplumsal yaşantıyı en iyi şekilde yansıtmış ve insanların duygularına tercüman olmuş müzikal çalışmalar olmaktadır.

Eski 45’lik ler

Nitekim belirli bir yaşa ermiş müzik kulağı gelişmiş olgun insanlar dönemin şarkılarının verdiği mesajları daha iyi kavrayıp bu şarkılara daha çok değer vermektedir.Böyle olması Bu insanların yaşantılarında dönemin sanat eserlerine yansıyan izleri taşımalarından kaynaklanmaktadır.

Listede yer alan şarkıları bir arkadaşımın dedesinin tavsiyeleri üzerine derledik. Nedeni ise o zamanın havasına hakim olması ve beğendiği eserlere yer vermek isteyişimiz.

Sayfamızı sosyal medya kanallarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.
Keyifli dinlemeler dileriz…

Önceki Liste
Karışık Türkçe Şarkılar 2019 Müzik Listesi { Sürekli En Yeniler }
Sonraki Liste
2019 Disko Parti Şarkıları Dinle {Hareketli Remix Müzikler}

3 Yorumlar

 • 20 Kasım 2018 at 08:05
  ahmet

  nerde o eski 45 likler demeden edemicem . keşke şimdide herşey bukadar içten olabilseydi …

 • 21 Ekim 2018 at 13:42
  elif

  Eski şarkıları çok seviyorum. Sadiye hanımında dediği gibi yeni müzikler ile asla ve asla kıyas edilemez. Bu tarz şarkıları sanatçı olarak da listeyebilirsiniz ya da film müzikleri olarak da ayrı bir liste olabilir. Bazen şarkının adını bilmiyorum. Gırgıriye’deki şarkı diye aratıyorum 🙂

 • 19 Ekim 2018 at 08:35
  Sadiye

  Sev kardeşim, malabadi köprüsü ve diğerleri muhteşem şarkılar. Her kelimesi anlam yüklü. Şimdiki şarkılara bakıyorum. 3 dakikalık bir şarkı toplasan 20 kelimeden oluşuyor. Sürekli birbirini tekrarlayan şarkılar yapılıyor. Ne anlam var ne de başka bir şey


error: Kopya İçeriğe Karşı Koruma !