13 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://muziksarkidinle.net 300 true

2019 Arabada Dinlenecek Yabancı Şarkılar Listesi

Güzel bir arabanız ve içerisinde bir anfi ses sisteminiz var . Buna layık arabada dinlenecek 2019’un en güzel basslı yabancı şarkılardan oluşan 50 şarkılık bir müzik listesi hazırladık. Yüksek kalitede şarkılar dinlemenize olanak tanıyacak ve ses sisteminiz ile mükemmel bir uyum içerisinde adeta çoşturacağına inanıyoruz .

Basslı Şarkılar

Şehir için veya şehirler arası yollarda giderken canınız sıkıldı ve enerji verici bir şeyler dinlemek  istiyorsanız bu listemiz tam size göre. Yoğun trafikte sıkıntıdan korna çalmak yerine bu şarkıları tercih etmeniz ap ayrı bir güzellik olacaktır.

Günümüzde pek çok kesimin sevdiği bir tür olan yabancı bass’lı şarkılar genellikle müzik tutkularını pekiştirmek amacı ile insanların keyif ve eğlence’ye olan ihtiyacını gidermek için çeşitli yüksek kalitedeki müzik  sistemleri ile dinlenen müzik çeşitlerinden birtanesi .

Arabada dinlenen şarkılar

Bu tür şarkıları başta kendim olmak üzere ( Yalnız ben uzun yolculuklarda kullanmayı tercih ediyorum . Baya keyifli olduğunu söylemeden edemiyeceğim. ) birçok dinleyici için vazgeçilmezdir.

arabada dinlenecek şarkılar
arabada dinlenecek şarkılar

Otomobiller hayatımızın bir parçası hakine geldi. İster kısa mesafe olsun ister uzun mesafe olsun özel otomobillerde, toplu taşımada vaktimizin bir kısmını her gün harcıyoruz. Arabada geçirdiğimiz bu süreyi değerlendirmek ister şoför koltuğu olsun ister arka koltuk için birçok insanın tercihi ise şüphesiz ki müzik dinlemektir. Yolculuk esnasında özellikle sürücü koltuğunda iseniz hem kendi emniyetiniz hem de diğer insanların güvenliği için dikkatinizi dağıtacak aktiviteleri tercih etmemelisiniz. Bu noktada yolculuk esnasında yapılabilecek en güvenli faaliyet müzik dinlemek olacaktır.

2019 Araba Müzikleri

Müzik bazen arkadaşlarınızla duygularınızı paylaşacağınız bir lisanken bazen de bir dostun tam da kendisi oluveriyor. Müzik dinlemeye karar verdiniz ama radyoda size uygun şarkıları bulamadıysanız o zaman da devreye daha önce oluşturduğunuz ve internette sizin için oluşturulmuş hazır müzik listeleri giriyor.

Arabada dinlenecek şarkılar tamamen kişinin ruh haline, müzik zevkine hatta o anki hava durumuna göre değişir. Her insanın zevkleri farklı olabileceği gibi aynı insan bazen hareketli dinlemek isterken bazen de ağır şarkılarda dertlenmek isteyebilir. Uzun yolda bazen arkadaşlarınızla bağıra bağıra pop söylemek isterken, akşam işten eve dönerken jazz müzik ile rahatlamak isteye bilirsiniz.

Hareketli bir şarkıyı çok sevseniz de o an o şarkıyı dinlemek yerine daha sakin vakit geçirip kafa dinlemek isteyebilirsiniz. Ne tür şarkılar dinlemek istediğiniz tamamen sizin zevkinize kalmış. Dinlemek istediğiniz türe ait en iyi şarkılara hazır müzik listelerinden ulaşabilirsiniz. Özelikle sevdiğiniz şarkıları türlerine göre tek tek kategorize etmekle uğraşmak istemeyenler için hazır listeler oldukça ideal. Bu sayede hiç bilmediğiniz yeni şarkıları da öğrenmiş olursunuz.

Telefonunuzu Aracınıza Bağlayın

İnternetin her cebe girmesiyle birlikte işten eğlenceye her türlü aktivite için uygun bir ortam oluşmuş oldu. Müzik dinlemek de internette geçirilen vaktin önemli bir kısmını oluşturuyor. Bu iş için farklı birçok platform mevcut. Araç içine bu aktiviteyi taşımak hiç de zor değil. Arabanız hangi model olursa olsun hiç de masraflı olmayan donanımsal eklentilerle veya telefonunuzu bağlayarak müzik dinlemek mümkün.

Bundan sonra size kalan internetten o anki durumunuza uygun hareketli, slow, yerli veya yabancı müzik listesini seçip keyfinize bakmak olacaktır. İsterseniz doğrudan araçta dinlenecek şarkılar listesini de seçebilirsiniz.
Araba müzik dinlemek tabii ki sadece sürücü koltuğundakiler veya kendi özel aracıyla seyahat edenler için değil. İster sabah okula gittiğiniz minibüs, isterse de şehirlerarası bir otobüste kulaklığınızı takıp müziğinizi dinlemek kafa dinlemenin ve kendinizi dış dünyadan soyutlamanın en kolay ve güzel yoludur şüphesiz.

arabada dinlenecek şarkılar
arabada dinlenecek şarkılar

Kamyoncular uzun yolda ne dinler?

Uzun yolları kısaltacak olan o anki halinize uygun bir müzik listesi olabilir. Bazen kulaklığın diğer eşini paylaştığınız arkadaşınızla olduğunuzda bazen de o koltukta tek başınıza oturduğunuzda müzikler en yakınınızda olacaktır. Müzik aynı zamanda kişisel bir alan oluşturabilmeniz için de birebirdir. Tanımadığınız insanların da bulunduğu otobüsler gibi kalabalık ortamlarda rahat edici muhabbetlerden ve gürültüden uzaklaşmanın en iyi yoludur.

İnsanlar gürültülü ve konuşma geçen ortamlarda uykuya dalmakta zorluk çekerken müzik dinlemek genellikle uykuya dalmaya engel değildir hatta bazıları için tercih sebebidir de denebilir.
Dünya genelinde uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda müziğin insan psikolojisine ve davranışlarına olan etkisi kanıtlanmıştır.

Hatta bu sadece insanlar için değil hayvanlar hatta bitkiler için de böyledir. Öyle ki toplumumuzda yüzyıllardır bu bilinmektedir. Nasıl mı? Koyun otlatan çobanların çaldığı kavallar kültürümüzde derin temellere sahiptir. Müzik dinleyen koyunların süt veriminin arttığı düşünülmektedir. Yine bitkiler üzerinde yapılan müzik deneylerinde olumlu sonuçlara ulaşılmıştır. Tabii ki bizler birer bitki veya koyun değiliz ama diğer canlılar üzerinde etkisi kanıtlanmış müziğin insanlar üzerindeki etkisi de hali hazırda bilinmektedir.

Araç kullanırken neşeli şarkılar dinleyin

Hareketli müzik dinleyen insanların istemsiz şekilde hareketlerini hızlandırdığı görülmüştür. İnsanın hiçbir derdi olmasa, hatta neşeli olsa bile dinleyeceği müzikler ile son derece hüzünlü ve depresif bir hale gelebilir. Müziğin bu etkileri aynı zamanda tedavi amacıyla da kullanılmaya çalışılmıştır. Geçmişte su sesi, ney sesi, kuş sesi ve benzeri sesler kullanılarak psikolojik rahatsızlığa sahip insanlar tedavi edilmeye çalışılmıştır. Bu etkiler günümüzde de kullanılmaktadır. Alışveriş merkezlerinde veya mağazalarda çalan müziklerin insanı alışveriş yapmaya yönlendirdiği bile söylenmektedir.

Bu etkiler ve etkilerle ilgili söylentiler saymakla bitmez. Fakat unutulmamalıdır ki bazı müzikler uykuya dalmada ve dikkat toplamada etkilidir. Özellikle uzun yol şoförlerinin yolda dinlediği müziklere dikkat etmeleri bu açıdan son derece önemlidir.
Ülkemizde arabada dinlenecek şarkılar arasında en çok popüler müzik olarak da bilinen pop şarkılar yer alır. Özellikle dünya çapında milyonlarca insanın dinlediği ünlü şarkıcılar ve “ben yabancı şarkıları anlamıyorum, belki küfür ediyorlar” diyenler için yerli şarkıcılar en çok dinlenilenler arasında. Hareketli pop neşeli ve güneşli bir günü daha eğlenceli hale getirirken aynı zamanda hitap ettiği geniş kitleler sayesinde birçok arkadaş grubunun ortak noktası olabiliyor.

Yolda Ne Dinlesem ?

Pop şarkılar gibi hareketli şarkılar özellikle sürücülerin gündüz saatlerindeki tercihi. Günün hareketliliğinin adeta içimizdeki bir yansıması olan pop şarkılar tercih listesinde ilk sırada yer alıyor.
Arabada dinlenecek şarkılar tabii ki sadece pop müzikten ibaret değil. Kasvetli ve dertli günlerde dinlenilen slow müzikler en çok dinlenilenler listesinde bir sonraki sırada yer alıyor. Canınız bir şeylere sıkkın olduğunda, yorgun olduğunuzda veya yağmurlu havalarda o çok sevdiğiniz hareketli parçaları dinlemek istemeyebilirsiniz. Bu noktada devreye ruh halimizi yansıtan slow müzikler giriyor.

Ön camdaki silecekleri izlerken veya buğulu camdan dışarı bakarken biraz sakinleşmek isterseniz sizin için oluşturulmuş slow müzik listelerine kendinizi bırakabilirsiniz.
Arabada dinlenecek şarkılar arasında daha az dinlenilen türler de mevcut. Rock, jazz, blues, metal, classic, dini, arabesk, türkü gibi birçok müzik türü daha çok kendine has kitleleri tarafından dinlenilmektedir. Herkesin ilgi alanı farklı olduğu gibi müzik zevkleri de farklılık gösterebilir.

Genellikle kişilik özelliklerine ve yaşam tarzına bağlı olarak zevkler de değişir. Bazı insanlar ise popilariteden nefret eder. Bir şeyi sevmemek için tek sebepleri o şeyi birçok kişinin çok sevmesi olabilir. Bu kesim insanlar pop müzikten genellikle uzak durur ve kimsenin bilmediği bilinmeyen limanlara yelken açmayı severler.

Her ne tür müzikten hoşlanıyorsanız hoşlanın müzik dinlemek her gün birçoğumuzun yaptığı aktivitelerden biridir. Genellikle asıl işle ilgilenirken müzik dinlemek en çok yaptığımız şey. Araba kullanırken veya arabada yolculuk ederken müzik olmazsa olmazlardan biridir. Bununla birlikte yöresel şarkılar, yabancı şarkılar, damar şarkılar gibi birçok liste size birkaç tık kadar uzakta sadece. Ruh halinize, günün saatine, havaya uygun müziği seçin ve yolculuğun tadını çıkarın. Müziğinizi dinlerken de bu anlattıklarımızı düşünebilirsiniz.

Listemizde bulunan şarkıları beğendiyseniz sağ tarafta bulunan sosyal paylaşım butonlarını kullanarak paylaşımda bulunarak bizlere destek olabilirsiniz.

Önceki Liste
Slow Şarkılar Dinle – 2019’un En Güzel Slow Müzikleri
Sonraki Liste
2019 Roman Havaları Düğün Eğlence Müzikler Listesi


error: Kopya İçeriğe Karşı Koruma !