13 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://muziksarkidinle.net 300 true

Karadeniz Hareketli Türküler 2019 Oyun Havaları Listesi

Karadeniz yöresine has en güzel ve en çok dinlenen Hareketli türküler 2018 ve 2019 Oyun havalarımüzik listesi şeklinde dinle. Hareketlimi hareketli cap canlı bir birinden harika 20 parçadan oluşan playlistimiz oldukça kaliteli türkülerden oluşmaktadır.

Karadeniz Hareketli Türküler
Karadeniz Hareketli Türküler

Karadeniz Şarkıları dinle


Karadeniz’in uçsuz bucaksız kültür evresinde oluşmuş , havası ve dokusu içerisine sinmiş bu şarkıları kendine has dokunuşlarıyla notalar eşliğinde harmanlamış birbirinden özgün ve eşsiz sanatçıların yaptığı çalışmalardan oluşmaktadır. Genellikle hareketli bir müzik tarzı benimsediklerinisanırım bilmeyenimiz yoktur. Güzelim yöre insanı okadar neşeli ve güzel insanlar ki müzik kültürlerine bir ayna gibi yansıdığını hemen farkedebilirsiniz.

Horon Müzikleri

Olay bu aşamada bambaşka bir hal alıyor . Adeta kendinden geçiyor dursun amca ve müzik ile bir bütün hareket ediyor. Bu gerçekten tam anlamı ile bir sanat olsa gerek . Çünkü ancak bukadar uyumlu olabilir. Bunun için özel organizasyonlar için yöresel kıyafetli horon ekipleri oluşturulmuş ve onlarca kuruluşça hizmet verilmektedir. Nitekim düğün , nişan veya kına gibi önemli organizasyonlar bu arkadaşlar zirvedeki yerini korumaya devam ediyor.

Bu tür kültürel miraslara sahip çıkmalı ve yüceltilmeli diye düşünüyorum . Bunlar kültürümüzün çeşitliliği ve güzelliği için oldukça faydalıdır.

Müzik listemizde gördüğünüz eksik parçaları veya eleştirilerinizi aşağıdaki yorum formu aracılığı ile bizlere iletmeyi unutmayınız. Taleplerinizi kesinlikle dikkate alıyoruz. 

Önceki Liste
Best Fm Top 20 Listesi 2019 dinle – bugün çalan şarkılar
Sonraki Liste
Kırgız Müzikler Listesi – 2019 Kırgızistan Şarkıları Dinle

1 Yorumlar

  • 9 Aralık 2018 at 06:30
    Aygün KAHRAMAN

    dinledikçe karadeniz özlemimi gideriyorum sanki.nasılsa gidemiyorum Tulum ile Kemençe ile ozlemimizi gıderiyorum sağolun


error: Kopya İçeriğe Karşı Koruma !